Certyfikacja metody action learning

Action learning (nauka w działaniu) to metoda edukacji stworzona przez brytyjskiego naukowca, profesora Revensa. Wraz z upływem lat badania nad koncepcją analizowania swojej wiedzy i umiejętności doprowadziły do uznania action learningu za niezwykle skuteczny proces edukacyjny.

Zaczęto wdrażać tę metodę w struktury szkół, przedsiębiorstw czy stowarzyszeń jako alternatywę dla tradycyjnego sposobu pozyskiwania wiedzy. Obecnie, wiedzę z zakresu action learning można zdobywać na kursach prowadzonych przez specjalnych trenerów. Szkoły uczące tej metody cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Certyfikat ukończenia kursu action learningu jest pożądany przez potencjalnych pracodawców, wpływa na możliwość awansu czy pozwala zdobyć umiejętności, które ułatwią rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Warto ubiegać się o certyfikat action learning.

W zależności od poziomu gwarantuje on zdobycie dokumentu spełniającego międzynarodowe standardy zespołów coachingowych. Największa na świecie szkoła action learningu – WIAL (World Institute for Action Learning) oferuje cztery poziomy nauczania, również w Polsce. Certyfikat CALC (Certified Action Learning Coach) uprawnia do prowadzenia sesji action learningu dla firm, grup lub osób prywatnych. Jest to najprostszy i najszybszy sposób zdobycia wiedzy z zakresu nauki w działaniu, ale jest to wiedza podstawowa, która wymaga doświadczenia. Zdobyte umiejętności można również wykorzystać w życiu prywatnym. Kolejnym etapem w karierze jest certyfikat PALC (Professional Action Learning Coach). Ten dokument mówi o doświadczeniu trenerów, mogących z sukcesem prowadzić duże sesje i odpowiedzialnie realizować większość programów szkoleniowych. Trzecim poziomem w świecie action learningu jest certyfikat SALC (Senior Action Learning Coach), który uprawnia do prowadzenia wszelkich dostępnych szkoleń z zakresu nauki w działaniu. Ostatnim etapem w karierze trenera jest certyfikat MALC (Master Action Learning Coach). Trener MALC szkoli innych coachów i ma udział w ulepszaniu samej metody. Najlepsi sprawiają, że system nauczania staje się skuteczniejszy.
Kariera trenera action learningu obejmuje znajomość psychologii, socjologii oraz podstaw filozofii. Osoby, które kończą szkolenia potrafią uczyć innych, tłumacząc im w jaki sposób analizować swoje decyzje, kreować wybory i stwarzać możliwości. Certyfikat z metody action learning to nie tylko droga w życiowej karierze, ale przede wszystkim ogromne narzędzie wspierające rozwój osobisty.


Drukuj  

Zobacz inne firmy

Warto przeczytać