Komunikaty

PUE to nie tylko bon turystyczny, to kompleksowy e-Urząd

Platforma Usług Elektronicznych ZUS ma już ponad 8 mln użytkowników. Dzięki profilowi na PUE można nie tylko aktywować bon turystyczny. Można też składać wnioski i generować dokumenty z danymi ze swojego konta, m.in.  zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek. A wszystko to bez konieczności wizyty w placówce ZUS. Co jeszcze da nam profil na PUE?

PGE GiEK: blisko 140 litrów krwi oddali pracownicy w pierwszej połowie roku

Tylko w pierwszym półroczu 2021 r. honorowi krwiodawcy z oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE przekazali na rzecz potrzebujących prawie 140 litrów drogocennego leku.

Idealny benefit pracowniczy? Taki, który odpowiada na aktualne potrzeby pracowników

Budowanie motywacji wśród pracowników w czasie pandemii było nie lada wyzwaniem szczególnie w przypadku osób, które ze względu na charakter wykonywanych obowiązków nie mogły skorzystać z pracy w trybie home office. W obliczu niestabilnej sytuacji finansowej w wielu gospodarstwach domowych, pożądane były przede wszystkim benefity wspierające domowy budżet pracowników. Wartość dodaną stanowiły także ponadstandardowe działania, które pomagały osobom zatrudnionym odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Taką drogę wybrała sieć Kaufland, która mimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej, przeznaczyła w 2020 roku 29 mln złotych na benefity, w tym ponad 13,3 mln na bony i dodatki motywacyjne.

Uwaga! Kończy działanie infolinia WOT do wsparcia seniorów (800 100 115)

Od poniedziałku przestanie działać numer infolinii WOT – 800 100 115. Pod tym telefonem przez ostatnie pół roku dyżurowali Terytorialsi, którzy pomagali seniorom w szczepieniach. Od poniedziałku dzwoniący na ten numer zostaną przekierowani na ogólnopolską infolinię 989 oraz na stronę www.nfz.gov.pl.

Kucharz, kelner, barman – przyjmę do pracy od zaraz!

Branża gastronomiczna powoli wraca do normalności i to w okresie przedsezonowym. Stałe luzowanie obostrzeń w maju poskutkowało dużym poruszeniem na rynku pracy. Gastronomia potrzebuje pracowników – najwięcej ogłoszeń, bo aż ponad 5 tysięcy, skierowanych jest do kucharzy. Podobne deficyty dotyczą pracy na stanowisku kelnera, barmana oraz baristy.

Jeszcze bardziej precyzyjna i bezpieczna radioterapia w Wałbrzychu

Pacjenci onkologiczni z Wałbrzycha właśnie zyskali dostęp do nowoczesnej technologii wspierającej radioterapię. System, z którego mogą już korzystać na NFZ w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea Wałbrzych, pozwala na precyzyjne pozycjonowanie i monitorowanie ułożenia pacjenta w czasie napromieniania. W znaczący sposób zwiększa to dokładność dostarczanej dawki i korzystnie wpływa na efekty leczenia. A co najważniejsze - chroni też narządy sąsiadujące z naświetlanymi obszarami, czyli np. serce w przypadku leczenia nowotworu lewej piersi.

Autonomiczne roboty – nowy standard w usługach czystości

Rynek utrzymania czystości obiektów komercyjnych zmienia się dynamicznie. Nowe wymagania ze strony klientów powodują, że firmy sprzątające są zmuszone do nieustannej profesjonalizacji usług. Niebagatelny wpływ ma także rozwój technologii - automatyzacja i robotyzacja stają się standardem w dziedzinie, która jeszcze niedawno opierała się wyłącznie na fizycznej pracy ludzi. Innowacyjność to oczywisty kierunek rozwoju Seris Konsalnet Cleaning, firmy świadczącej usługi czystościowe, która opracowała nową strategię i standardy usług z wykorzystaniem autonomicznych robotów z oferty Kastell Robotics.

Eksperymentalne badania fotowoltaiki na pikniku TAURONA

Ruszyły ekperymentalne porównawcze badania inwerterów wykorzystywanych w mikroinstalacjach OZE, przeprowadzane przez TAURON we współpracy z uczelniami technicznymi. Badania realizowane na taką skalę w zakresie parametrów inwerterów instalacji fotowoltaicznych, są inicjatywą nowatorską w skali europejskiej.

Redegate.com - 1. w Polsce portal łączący ekspertów najwyższego szczebla

Łączy on firmy poszukujące wsparcia w realizacji projektów biznesowych ze specjalistami dysponującymi odpowiednim doświadczeniem i wiedzą. Wyróżniającą zaletą platformy jest możliwość bardzo transparentnego określenia zasad i celów współpracy. Dzięki usprawnieniu procesów nawiązywania relacji biznesowych firmy oraz doradcy będą mogli funkcjonować na czytelnych zasadach, oszczędzając czas i koszty.

Sprawimy, że Twoja firma będzie widoczna w Internecie. Dodaj ją do naszej bazy!