Komunikaty

Blisko 500 tys. zł z budżetu Mazowsza na inwestycje sportowe dla 3 warszawskich dzielnic

Remonty boisk na Ursynowie i we Włochach oraz modernizacja przyszkolnej strefy sportu i rekreacji na Mokotowie – to inwestycje, które uda się zrealizować w trzech stołecznych dzielnicach dzięki środkom z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Otrzymają je: Ursynów, Mokotów oraz Włochy. Umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele dzielnic.

Startuje Ogólnopolska zbiórka dla bezdomnych zwierząt

Startuje Ogólnopolska zbiórka dla bezdomnych zwierząt organizowana przez akcję Karmimy Psiaki we współpracy z Fundacją PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrze. Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb i Fundacja Sarigato, organizator akcji Karmimy Psiaki, łączą siły, by pomóc bezdomnym zwierzakom. Przez cały miesiąc będą prowadzić zbiórkę funduszy na rzecz 18 wybranych schronisk zlokalizowanych w całej Polsce. W akcji weźmie udział 335 sklepów PSH Lewiatan w całej Polsce.

Pandemia okazała się szansą dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego

Województwo łódzkie może okazać się jednym z wygranych pandemii COVID-19. Pandemia drastycznie zmieniła trendy w sprzedaży, przestawiając rynek w kierunku transakcji internetowych. Województwo łódzkie z racji na swoją lokalizację stało się HUB-em logistycznym, bez którego e-commerce nie może funkcjonować.

Nowe meble, farby, mop parowy do mieszkania – przygotuj się do przeprowadzki!

Wynajem mieszkania to dla wielu z nas alternatywa dla kredytu lub sposób na uzyskanie większej niezależności w działaniu. W końcu wiele osób wyjeżdża najpierw na studia, a później szuka swojego miejsca - żyjąc i pracując w różnych miastach.

Naukowcy z WSIiZ prowadzą badania nad skuteczniejszą chemioterapią

Opracowywaniem rozwiązania ułatwiającego transport leków cytostatycznych do komórek nowotworowych zajmują się badacze z Zakładu Biotechnologii i Biologii Komórki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zespół naukowy otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

PUE to nie tylko bon turystyczny, to kompleksowy e-Urząd

Platforma Usług Elektronicznych ZUS ma już ponad 8 mln użytkowników. Dzięki profilowi na PUE można nie tylko aktywować bon turystyczny. Można też składać wnioski i generować dokumenty z danymi ze swojego konta, m.in.  zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek. A wszystko to bez konieczności wizyty w placówce ZUS. Co jeszcze da nam profil na PUE?

PGE GiEK: blisko 140 litrów krwi oddali pracownicy w pierwszej połowie roku

Tylko w pierwszym półroczu 2021 r. honorowi krwiodawcy z oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE przekazali na rzecz potrzebujących prawie 140 litrów drogocennego leku.

Idealny benefit pracowniczy? Taki, który odpowiada na aktualne potrzeby pracowników

Budowanie motywacji wśród pracowników w czasie pandemii było nie lada wyzwaniem szczególnie w przypadku osób, które ze względu na charakter wykonywanych obowiązków nie mogły skorzystać z pracy w trybie home office. W obliczu niestabilnej sytuacji finansowej w wielu gospodarstwach domowych, pożądane były przede wszystkim benefity wspierające domowy budżet pracowników. Wartość dodaną stanowiły także ponadstandardowe działania, które pomagały osobom zatrudnionym odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Taką drogę wybrała sieć Kaufland, która mimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej, przeznaczyła w 2020 roku 29 mln złotych na benefity, w tym ponad 13,3 mln na bony i dodatki motywacyjne.

Uwaga! Kończy działanie infolinia WOT do wsparcia seniorów (800 100 115)

Od poniedziałku przestanie działać numer infolinii WOT – 800 100 115. Pod tym telefonem przez ostatnie pół roku dyżurowali Terytorialsi, którzy pomagali seniorom w szczepieniach. Od poniedziałku dzwoniący na ten numer zostaną przekierowani na ogólnopolską infolinię 989 oraz na stronę www.nfz.gov.pl.

Sprawimy, że Twoja firma będzie widoczna w Internecie. Dodaj ją do naszej bazy!