Komunikaty

Kucharz, kelner, barman – przyjmę do pracy od zaraz!

Branża gastronomiczna powoli wraca do normalności i to w okresie przedsezonowym. Stałe luzowanie obostrzeń w maju poskutkowało dużym poruszeniem na rynku pracy. Gastronomia potrzebuje pracowników – najwięcej ogłoszeń, bo aż ponad 5 tysięcy, skierowanych jest do kucharzy. Podobne deficyty dotyczą pracy na stanowisku kelnera, barmana oraz baristy.

Jeszcze bardziej precyzyjna i bezpieczna radioterapia w Wałbrzychu

Pacjenci onkologiczni z Wałbrzycha właśnie zyskali dostęp do nowoczesnej technologii wspierającej radioterapię. System, z którego mogą już korzystać na NFZ w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea Wałbrzych, pozwala na precyzyjne pozycjonowanie i monitorowanie ułożenia pacjenta w czasie napromieniania. W znaczący sposób zwiększa to dokładność dostarczanej dawki i korzystnie wpływa na efekty leczenia. A co najważniejsze - chroni też narządy sąsiadujące z naświetlanymi obszarami, czyli np. serce w przypadku leczenia nowotworu lewej piersi.

Autonomiczne roboty – nowy standard w usługach czystości

Rynek utrzymania czystości obiektów komercyjnych zmienia się dynamicznie. Nowe wymagania ze strony klientów powodują, że firmy sprzątające są zmuszone do nieustannej profesjonalizacji usług. Niebagatelny wpływ ma także rozwój technologii - automatyzacja i robotyzacja stają się standardem w dziedzinie, która jeszcze niedawno opierała się wyłącznie na fizycznej pracy ludzi. Innowacyjność to oczywisty kierunek rozwoju Seris Konsalnet Cleaning, firmy świadczącej usługi czystościowe, która opracowała nową strategię i standardy usług z wykorzystaniem autonomicznych robotów z oferty Kastell Robotics.

Eksperymentalne badania fotowoltaiki na pikniku TAURONA

Ruszyły ekperymentalne porównawcze badania inwerterów wykorzystywanych w mikroinstalacjach OZE, przeprowadzane przez TAURON we współpracy z uczelniami technicznymi. Badania realizowane na taką skalę w zakresie parametrów inwerterów instalacji fotowoltaicznych, są inicjatywą nowatorską w skali europejskiej.

Redegate.com - 1. w Polsce portal łączący ekspertów najwyższego szczebla

Łączy on firmy poszukujące wsparcia w realizacji projektów biznesowych ze specjalistami dysponującymi odpowiednim doświadczeniem i wiedzą. Wyróżniającą zaletą platformy jest możliwość bardzo transparentnego określenia zasad i celów współpracy. Dzięki usprawnieniu procesów nawiązywania relacji biznesowych firmy oraz doradcy będą mogli funkcjonować na czytelnych zasadach, oszczędzając czas i koszty.

Jak dobrać rynny do powierzchni dachu? - poradnik dla wszystkich

Wybór odpowiednich rynien do domu może przyprawić o niemały zawrót głowy. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań trudno niekiedy jest podjąć decyzję. Dlatego też na stronie internetowej firmy Krop System można znaleźć specjalny poradnik, który ułatwi nam te rozważania. Tymczasem w tym artykule przybliżymy nieco jego wskazówki.

Podatek od wynajmu mieszkania - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Wynajem nieruchomości jest obecnie bardzo popularną i opłacalną inwestycją. Jednak jeśli udostępniasz mieszkanie w celach zarobkowych, musisz pamiętać, że obowiązuje Cię podatek od wynajmu mieszkania. Sprawdź jaki!

Guide ir510 nano n1 wi-fi określany jako wyższy poziom termowizji

Sprzęt do termowizji jak już pisaliśmy w poprzednich artykułach wymaga odpowiednich specyfikacji technicznych, aby mógł być określany mianem wysokiej jakości. Doskonale wie o tym firma Guide Sensmart, która od wielu lat próbuje sprostać wszelkim oczekiwaniom w tym zakresie. Jednym z jej produktów jest Guide ir510 nano n1 wi-fi czyli monokular, który postanowiliśmy przybliżyć.

Wdrożenie systemu kopii zapasowych Dell EMC

Bezpieczeństwo w sektorze finansowym to wysoce ważna kwestia, której lekceważenie może kosztować bardzo wiele. Chcesz wprowadzić go u siebie, ale nie wiesz, jak to wygląda? IT Punkt przedstawia case wdrożenia systemu kopii zapasowych Dell EMCdla firmy właśnie z tej branży!

Sprawimy, że Twoja firma będzie widoczna w Internecie. Dodaj ją do naszej bazy!