Blisko 500 tys. zł z budżetu Mazowsza na inwestycje sportowe dla 3 warszawskich dzielnic

Remonty boisk na Ursynowie i we Włochach oraz modernizacja przyszkolnej strefy sportu i rekreacji na Mokotowie – to inwestycje, które uda się zrealizować w trzech stołecznych dzielnicach dzięki środkom z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Otrzymają je: Ursynów, Mokotów oraz Włochy. Umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele dzielnic.

Rozwój infrastruktury sportowej

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Przez ten czas w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk, środki pozyskane w ramach programu wsparcia można wykorzystać na wiele sposobów. – Dofinansowanie umożliwia wybudowanie nowych obiektów, modernizację tych już istniejących lub ich doposażenie. Wszystko po to, by mieszkańcy naszego regionu mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury. To pozwoli im na uprawianie aktywności fizycznej, co korzystnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie. A to jest dla nas najważniejsze – podsumowuje.

W tegorocznej edycji z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 13 projektów z Warszawy z dofinansowaniem w wysokości ponad 2 mln zł. Dziś umowy na 3 zadania na ponad 496 tys. zł podpisali przedstawiciele dzielnic: Mokotów, Ursynów oraz Włochy.

Lista beneficjentów z Warszawy – podpisanie umów 15 września br.

Lp.

Wnioskodawca

Nazwa zadania

Kwota dofinansowania

1.

Miasto Stołeczne Warszawa

Dzielnica Mokotów

Modernizacja terenu rekreacyjnego Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza „Mokotowska zielona strefa sportu i rekreacji"

150 000 zł

2.

Miasto Stołeczne Warszawa

Dzielnica Ursynów

Remont boisk „Olkówek" przy ul. Puszczyka w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

150 000 zł

3.

Miasto Stołeczne Warszawa

Dzielnica Włochy

Remont boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 227 w Warszawie

196 200 zł


Drukuj